
| Information | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Generation | Voodoo 2 |
| Föregående generation | Voodoo 1 |
| Nästa generation | Voodoo Banshee |
| Kärna | |
|---|---|
| Namn | Banshee |
| Processnod | 350 nm |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | EDO |
| Buss | 192 bit |
| Bandbredd | 2.2 GB/s |
| Hastighet | 90.0 Mbps |
| Klockfrekvenser | |
|---|---|
| Basfrekvens | 90 MHz |
| Minnefrekvens | 90 MHz |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boostfrekvens▲ | Slot▲ | Längd▲ | Höjd▲ | Bredd▲ |
|---|