
| Information | |
|---|---|
| Plattform | Consumer |
| Generation | Voodoo 3 |
| Föregående generation | Voodoo Banshee |
| Nästa generation | Voodoo 4 |
| Kärna | |
|---|---|
| Namn | Avenger |
| Processnod | 250 nm |
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | SDR |
| Buss | 128 bit |
| Bandbredd | 2.0 GB/s |
| Hastighet | 125.0 Mbps |
| Klockfrekvenser | |
|---|---|
| Basfrekvens | 125 MHz |
| Minnefrekvens | 125 MHz |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boostfrekvens▲ | Slot▲ | Längd▲ | Höjd▲ | Bredd▲ |
|---|