
| Information | |
|---|---|
| Arkitektur | Ampere |
| Namn | GA100 |
| GPU-kärnkonfiguration | |
|---|---|
| Kärnor | 6912 |
| TMU | 432 |
| ROP | 160 |
| Minne | |
|---|---|
| Type | HBM2e |
| Storlek | 80 GB |
| Buss | 5120 bit |
| Klockfrekvenser | |
|---|---|
| Basfrekvens | 1275 MHz |
| Boostfrekvens | 1410 MHz |
| Minnefrekvens | 1593 MHz |
| Ström | |
|---|---|
| TDP | 400 w |
| Rekommenderad strömförsörjning | 800 w |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boostfrekvens▲ | Slot▲ | Längd▲ | Höjd▲ | Bredd▲ |
|---|