
| Information | |
|---|---|
| Arkitektur | Hopper |
| Namn | GH100 |
| GPU-kärnkonfiguration | |
|---|---|
| Kärnor | 16896 |
| TMU | 528 |
| ROP | 24 |
| Tensor-kärnor | 528 |
| Minne | |
|---|---|
| Type | HBM3 |
| Storlek | 80 GB |
| Buss | 5120 bit |
| Klockfrekvenser | |
|---|---|
| Basfrekvens | 1590 MHz |
| Boostfrekvens | 1980 MHz |
| Minnefrekvens | 1313 MHz |
| Ström | |
|---|---|
| TDP | 700 w |
| Rekommenderad strömförsörjning | 1100 w |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boostfrekvens▲ | Slot▲ | Längd▲ | Höjd▲ | Bredd▲ |
|---|