
| Information | |
|---|---|
| Arkitektur | Ada Lovelace |
| GPU-kärnkonfiguration | |
|---|---|
| Kärnor | 7424 |
| ROP | 80 |
| Tensor-kärnor | 240 |
| RT-kärnor | 60 |
| Minne | |
|---|---|
| Type | GDDR6 |
| Storlek | 24 GB |
| Buss | 192 bit |
| Klockfrekvenser | |
|---|---|
| Basfrekvens | 795 MHz |
| Boostfrekvens | 2040 MHz |
| Minnefrekvens | 1563 MHz |
| Ström | |
|---|---|
| TDP | 72 w |
| Rekommenderad strömförsörjning | 250 w |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boostfrekvens▲ | Slot▲ | Längd▲ | Höjd▲ | Bredd▲ |
|---|