
| Information | |
|---|---|
| Plattform | Mining |
| Arkitektur | Pascal |
| Namn | GP102 |
| GPU-kärnkonfiguration | |
|---|---|
| Kärnor | 3200 |
| TMU | 200 |
| ROP | 80 |
| Minne | |
|---|---|
| Type | GDDR5X |
| Storlek | 5 / 10 GB |
| Buss | 320 bit |
| Klockfrekvenser | |
|---|---|
| Basfrekvens | 1582 MHz |
| Boostfrekvens | 1683 MHz |
| Minnefrekvens | 1376 MHz |
| Ström | |
|---|---|
| TDP | 300 w |
| Rekommenderad strömförsörjning | 600 w |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boostfrekvens▲ | Slot▲ | Längd▲ | Höjd▲ | Bredd▲ |
|---|