
| Information | |
|---|---|
| Arkitektur | Ada Lovelace |
| Namn | AD102 |
| GPU-kärnkonfiguration | |
|---|---|
| Kärnor | 14080 |
| TMU | 440 |
| ROP | 176 |
| RT-kärnor | 110 |
| Minne | |
|---|---|
| Type | GDDR6 |
| Storlek | 48 GB |
| Buss | 384 bit |
| Klockfrekvenser | |
|---|---|
| Basfrekvens | 975 MHz |
| Boostfrekvens | 2460 MHz |
| Ström | |
|---|---|
| TDP | 285 w |
| Rekommenderad strömförsörjning | 600 w |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boostfrekvens▲ | Slot▲ | Längd▲ | Höjd▲ | Bredd▲ |
|---|