
| Information | |
|---|---|
| Arkitektur | Pascal |
| Namn | GP100 |
| GPU-kärnkonfiguration | |
|---|---|
| Kärnor | 3584 |
| TMU | 224 |
| ROP | 96 |
| Minne | |
|---|---|
| Type | HBM2 |
| Storlek | 16 GB |
| Buss | 4096 bit |
| Klockfrekvenser | |
|---|---|
| Basfrekvens | 1190 MHz |
| Boostfrekvens | 1329 MHz |
| Minnefrekvens | 715 MHz |
| Ström | |
|---|---|
| TDP | 250 w |
| Rekommenderad strömförsörjning | 600 w |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boostfrekvens▲ | Slot▲ | Längd▲ | Höjd▲ | Bredd▲ |
|---|