| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Storlek | 10 GB |
| Buss | 160 bit |
| Bandbredd | 506.7 GB/s |
| Hastighet | 25.3 Gbps |
| Klockfrekvenser | |
|---|---|
| Basfrekvens | 2500 MHz |
| Boostfrekvens | 2750 MHz |
| Minnefrekvens | 2375 MHz |
| Ström | |
|---|---|
| TDP | 150 w |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boostfrekvens▲ | Slot▲ | Längd▲ | Höjd▲ | Bredd▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
3 208 kr Proshop.se | 2600 MHz -5.5% | 2.1 | 249 mm | 132 mm | 41 mm | |
2 984 kr Proshop.se | 2660 MHz -3.3% | 2.2 | 242 mm | 105 mm | 44 mm | |
3 023 kr Proshop.se | 2660 MHz -3.3% | 2.2 | 242 mm | 105 mm | 44 mm | |
| 2500 MHz -9.1% | 2 | 288 mm | 113 mm | 40 mm |