
| Minne | |
|---|---|
| Teknologi | GDDR6 |
| Storlek | 10 GB |
| Buss | 160 bit |
| Bandbredd | 506.7 GB/s |
| Hastighet | 25.3 Gbps |
| Klockfrekvenser | |
|---|---|
| Basfrekvens | 2500 MHz |
| Boostfrekvens | 2600 MHz 2750 MHz |
| Minnefrekvens | 2375 MHz |
| Ström | |
|---|---|
| 8-pin | 1 |
| TDP | 150 w |
| Bildutgång | |
|---|---|
| DisplayPort | 3 2.1 |
| HDMI | 1 2.1a |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Slot | 2.1 |
| Längd | 249 mm |
| Höjd | 132 mm |
| Bredd | 41 mm |
| Weight | 720 g |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boostfrekvens▲ | Slot▲ | Längd▲ | Höjd▲ | Bredd▲ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2600 MHz -5.5% | 2.1 | 249 mm | 132 mm | 41 mm | ||
| 2660 MHz -3.3% | 2.2 | 242 mm | 105 mm | 44 mm |