
| Information | |
|---|---|
| Arkitektur | Ampere |
| Namn | GA102 |
| GPU-kärnkonfiguration | |
|---|---|
| Kärnor | 10752 |
| TMU | 336 |
| ROP | 112 |
| Tensor-kärnor | 336 |
| RT-kärnor | 84 |
| Minne | |
|---|---|
| Type | GDDR6 |
| Storlek | 48 GB |
| Buss | 384 bit |
| Klockfrekvenser | |
|---|---|
| Basfrekvens | 1410 MHz |
| Boostfrekvens | 1800 MHz |
| Minnefrekvens | 2000 MHz |
| Ström | |
|---|---|
| TDP | 300 w |
| Rekommenderad strömförsörjning | 700 w |
| Bildutgång | |
|---|---|
| DisplayPort | 4 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Slot | 2 |
| Grafikkort▲ | Pris▲ | Boostfrekvens▲ | Slot▲ | Längd▲ | Höjd▲ | Bredd▲ |
|---|